Ankara Nöbetçi Eczane

Türkiye’nin başkenti Ankara en kalabalık ikinci şehrimizdir. Dünya sıralamasında ise otuz sekinci sıradadır. Sanayileşme ve artan nüfus ile bugün diğer illere göre ekonomik olarak sanayi ağırlıklı iller arasında yer alır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı birçok sağlık kuruluşu ile Ankara, sağlık bakımından en gelişmiş illerimizden biridir.

Bünyesinde yüzlerce sağlık ocağı, devlet hastanesi ve özel hastane gibi sağlık kurumları barındıran Ankara, bütün ilçe ve semtlerinde yer alan Ankara eczaneleri ile ön plandadır.

Hastane gibi sağlık kuruluşlarının sabah erken saatlerde açılmasından dolayı Ankara eczane sistemi haftaiçi ve haftasonu farklı çalışma saatlerine sahiptir. Ankara eczane çalışma prensibine göre eczaneler Pazar günü açık olmamasına karşın Cumartesi belirli bir saate kadar açık olmak zorundadır. Pazar günü ise sadece Ankara’daki nöbetçi eczaneler sizlere hizmet verebilir.

Ankara'da hangi eczaneler nöbetçi?

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan Ankara eczaneleri, tüm Türkiye’de Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı gibi kamu kurumları ve özel kurumlarla anlaşma yaparak vatandaşların ilaç ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar.

Büyük şehirler başta olmak üzere eczaneler hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de Ankara nöbetçi eczane sisteminin nasıl oluşturulduğudur. Ankara nöbetçi eczane sisteminde yer alan nöbet çizelgesindeki ilgili nöbetçi eczaneler, Ankara iline bağlı Eczacı Odası tarafından her ay hazırlanır.

Ankara’daki nöbetçi eczaneler hafta içi ve hafta sonu belirli saatlere uygun olarak çalışmak zorundadır. Bu durum Eczacı Odası tarafından, Ankara nöbetçi eczane sistemi içinde belirlenir. Tüm Ankara nöbetçi eczane çalışanları bu programa uyum sağlamak zorundadır.

Ankaralılar! En yakın nöbetçi eczane Yandex Navi'de.

Ankara ilinde bulunan eczane sayısı oldukça fazla olsa da acil durumlarda nöbetçi eczane aramak burada bile yorucu olabilir. Artık Yandex Navi ile Ankara’da eczane bulmak çok daha kolay. Siz de Ankara’daki nöbetçi eczaneler arasından size en yakın olan eczaneyi arıyorsanız uygulamanın “Arama” ekranında “Kategoriler” kısmında yer alan Nöbetçi Eczaneler ikonunu seçin ya da aramaya nöbetçi eczane yazın ve hemen rota oluşturun. Sokak sokak dolaşmadan telefonunuzdan Ankara’daki en yakın nöbetçi eczaneyi Yandex Navi ile kolayca bulun.