ANKARA ÇUBUK NÖBETÇİ ECZANE


Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olan Çubuk, il merkezine 39 km uzaklıktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanır. Gelişmiş çarşı ve pazarlarının yanı sıra dünyaca ünlü çubuk turşularının da üretim merkezi olan ilçede her yıl Eylül ayının ilk haftasında Çubuk Uluslararası Turşu ve Kültür Festivali düzenlenir. Çubuk ilçesi metropol ve nüfus yoğunluğu bakımından Ankara’nın onuncu büyük ilçesidir. Esenboğa Havalimanı ve çevresindeki fabrikalardan dolayı ilçe nüfusu günümüzde de artmaya devam eder. Ankara Çubuk’ta yer alan hastaneler, sağlık ocakları ve tıp merkezleri gibi sağlık kurumları ilçedeki eczanelerin önemini artırır. Eczaneler, Ankara Çubuk eczane çalışma prensibine göre Pazar günü açık olmamasına karşın Cumartesi belirli bir saate kadar açık olmak zorundadır. Pazar günü ise sadece Ankara Çubuk nöbetçi eczaneler sizlere hizmet verebilir.

ANKARA ÇUBUK’TA HANGİ ECZANELER NÖBETÇİ?

Çubuk’taki eczaneler çalışma prensibini Ankara iline bağlı olarak gerçekleştirir. Hastane gibi sağlık kuruluşlarının sabah erken saatlerde açılmasından dolayı Ankara Çubuk eczane sistemi haftaiçi ve haftasonu farklı çalışma saatlerine sahiptir.

ANKARA ÇUBUK’TA EN YAKIN NÖBETÇİ ECZANE YANDEX NAVİGASYON’DA

İlçede düzenlenen festivaller döneminde Ankara Çubuk’ta nüfus artışı yaşanır. Artan nüfusun sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilmek için sağlık kurumları yanında açılan yeni eczaneler de önemli bir yere sahiptir. Yine de ihtiyaç anında Ankara Çubuk’ta nöbetçi eczane bulmak pek de kolay olmuyor. Yandex Navigasyon acil durumlarda sağlık ihtiyaçlarınıza anında cevap verebilmek için Nöbetçi Eczane özelliğini uygulamasına ekledi. Artık size en yakın nöbetçi eczaneyi bulmak için bulunduğunuz yeri sokak sokak dolaşmayacak ya da internetin başına geçip tek tek nöbetçi eczaneleri aramayacaksınız. Tek yapmanız gereken Yandex Navigasyon’un “Kategoriler” bölümüne eklenen Nöbetçi Eczaneler ikonuna tıklamak ya da aramaya nöbetçi eczane yazarak bulunduğunuz yere en yakın nöbetçi eczaneye rota oluşturmak. Sağlıklı günler dileriz.