Bursa Nöbetçi Eczane


Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Bursa, ekonomik açıdan en çok yatırım alan şehirlerimizden biridir. Tarım, turizim, tekstil ve otomotiv sanayi gibi farklı sektörlerle ülke ekonomisine katkı sağlar. Zengin tarihi, doğal güzellikleri, canlı sosyal ve ekonomik yapısıyla Bursa, sağlık alanında da en gelişmiş şehirlerimizden biridir.

Bünyesinde yüzlerce sağlık ocağı, devlet hastanesi ve özel hastane gibi sağlık kurumları barındıran Bursa; tüm ilçe ve semtlerinde yer alan Bursa eczaneleri ile ön plandadır.

Hastane gibi sağlık kuruluşlarının sabah erken saatlerde açılmasından dolayı Bursa eczane sistemi hafta içi ve hafta sonu farklı çalışma saatlerine sahiptir. Bursa eczane çalışma prensibine göre eczaneler Pazar günü açık olmamasına karşın Cumartesi belirli bir saate kadar açık olmak zorundadır. Pazar günü ise sadece Bursa’daki nöbetçi eczaneler sizlere hizmet verebilir.

Bursa’da Hangi Eczaneler Nöbetçi?

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan Bursa’daki eczaneler, tüm Türkiye’de Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı gibi kamu kurumları ve özel kurumlarla anlaşma yaparak sizlerin ilaç ihtiyacınızı karşılamayı amaçlar.

Büyük şehirler başta olmak üzere eczaneler hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de Bursa nöbetçi eczane sisteminin oluşturulma biçimidir. Bursa nöbetçi eczane sisteminde yer alan nöbet çizelgesi Bursa iline bağlı Eczacı Odası trafından her ay hazırlanır.

Bursa nöbetçi eczaneler haftaiçi ve haftasonu belirli saatlere uygun olarak çalışmak zorundadır. Bu durum Eczacı Odası tarafından Bursa nöbetçi eczane sisteminde belirlenir ve tüm Bursa nöbetçi eczane çalışanları bu programa uyum sağlamak zorundadır.

Bursalılar! En Yakın Nöbetçi Eczane Yandex Navi'de

Bursa’daki eczane sayısı oldukça fazla olsa da acil durumlarda hala sokak sokak nöbetçi eczane arayarak zaman kaybedebiliyoruz. Yandex Navigasyon bu duruma çözüm getirdi, Bursa nöbetçi eczaneleri kolayca bulmamızı sağladı. Bursa eczaneleri arasında size en yakın olan nöbetçi eczaneyi bulmak için ihtiyacınız olduğu an, uygulamanın “Arama” ekranında “Kategoriler”de yer alan Nöbetçi Eczaneler ikonunu seçin ya da aramaya nöbetçi eczane yazın ve hemen rota oluşturun. Semtinizde yer alan, size en yakın Bursa nöbetçi eczaneyi bulmak Yandex Navigasyon ile artık çok kolay.