İstanbul Nöbetçi Eczane

Avrupa’nın en yüksek nüfusuna sahip olan İstanbul; ekonomik açıdan da Türkiye’nin en çok yatırım alan şehirlerinden biridir. Sosyo ekonomik ve tarihi yapısı ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olma özelliğini yıllardır sürdürmeye devam eden İstanbul; özellikle sağlık alanında da oldukça gelişmiş şehirlerimiz arasındadır.  

Bünyesinde yüzlerce sağlık ocağı, devlet hastanesi ve özel hastane gibi sağlık kurumları barındıran İstanbul; bütün ilçe ve semtlerinde yer alan İstanbul eczaneleri ile iddialı bir yere sahiptir.

Hastane gibi sağlık kuruluşlarının sabah erken saatlerde açılmasından dolayı İstanbul eczane sistemi haftaiçi ve haftasonu farklı çalışma saatlerine sahiptir. İstanbul eczane çalışma prensibine göre eczaneler Pazar günü açık olmamasına karşın Cumartesi belirli bir saate kadar açık olmak zorundadır. Pazar günü ise sadece İstanbul nöbetçi eczaneler sizlere hizmet verebilir.

İstanbul’da Hangi Eczaneler Nöbetçi?

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan İstanbul eczaneler, tüm Türkiye’de Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı gibi kamu kurumları ve özel kurumlarla anlaşma yaparak vatandaşların ilaç ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar.

Büyük şehirler başta olmak üzere eczaneler hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de İstanbul nöbetçi eczane sisteminin oluşturulma biçimidir. İstanbul nöbetçi eczane sistemindeki nöbet çizelgesinde yer alan ilgili nöbetçi eczaneler, İstanbul iline bağlı Eczacı Odası tarafından her ay hazırlanır.

İstanbul nöbetçi eczaneler haftaiçi ve haftasonu belirli saatlere uygun olarak çalışmak zorundadır. Bu durum Eczacı odası tarafından İstanbul nöbetçi eczane sisteminde belirlenir ve tüm İstanbul nöbetçi eczane çalışanları bu programa uyum sağlamak zorundadır.

İstanbullular! En Yakın Nöbetçi Eczane Yandex Navi'de

Acil durumlarda nöbetçi eczanelere anında ulaşabilmek çok önemlidir. İstanbul, eczane sayısı en çok olan illerin başında gelse de sokak sokak eczane aramak çoğu zaman yorucu olabiliyor. Artık nöbetçi eczane aramakla zaman kaybetmeyecek Yandex Navigasyon ile kolayca bulabileceksiniz. Ihtiyacınız olduğu zaman Navi’deki “Arama” kısmına nöbetçi eczane yazın ya da “Kategoriler”deki nöbetçi eczane ikonuna tıklayın. Size en yakın nöbetçi eczaneye rota oluşturun.

Unutmayın, sağlığınızla ilgili durumlarda İstanbul’da nöbetçi eczane ararken Yandex Navigasyon her zaman yanınızda.