İstanbul Pendik Nöbetçi Eczane


İstanbul ilinin Anadolu Yakası’nda yer alan Pendik ilçesinin Marmara Denizi’ne kıyısı bulunur. Yaklaşık 9 km sahil şeridi ile öne çıkan Pendik, İstanbul’un en önemli su kaynaklarından biri olan Ömerli Barajı’na ev sahipliği yapar. İstanbul Pendik ilçesi ulaşım bakımından en gelişmiş ilçelerin başında gelir. Kara, hava, deniz ve tren yolu ile ulaşılabilen nadir ilçelerden biridir. Anadolu Yakası’nın önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Pendik tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptığından tarihi yapılar bakımından da zengin bir ilçedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın olan Pendik, özellikle iş amaçlı konaklamalarda tercih edilen bir ilçedir. Artan nüfusun sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilmek için İstanbul Pendik ilçesinde yer alan devlet hastanesi, özel hastane, sağlık ocakları gibi sağlık kurumları ilçedeki eczanelerin de önemini artırır. Eczaneler, İstanbul Pendik eczane çalışma prensibine göre Pazar günü açık olmamasına karşın Cumartesi belirli bir saate kadar açık olmak zorundadır. Pazar günü ise sadece İstanbul Pendik nöbetçi eczaneler sizlere hizmet verebilir.

İstanbul Pendik’te Hangi Eczaneler Nöbetçi?

Pendik’teki eczaneler çalışma prensibini İstanbul iline bağlı olarak gerçekleştirir. Hastane gibi sağlık kuruluşlarının sabah erken saatlerde açılmasından dolayı İstanbul Pendik eczane sistemi haftaiçi ve haftasonu farklı çalışma saatlerine sahiptir.

İstanbul Pendik’te En Yakın Nöbetçi Eczane Yandex Navigasyon’da

İstanbul Pendik’in 1987 yılında ilçe olması nüfus artışını büyük oranda etkiledi. Artan nüfusun sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilmek için sağlık kurumları yanında açılan yeni eczaneler de önemli bir paya sahiptir. Yine de ihtiyaç anında İstanbul Pendik’te nöbetçi eczane bulmak pek de kolay olmuyor. Yandex Navigasyon acil durumlarda sağlık ihtiyaçlarınıza anında cevap verebilmek için Nöbetçi Eczane özelliğini uygulamasına ekledi. Artık size en yakın nöbetçi eczaneyi bulmak için bulunduğunuz yeri sokak sokak dolaşmayacak ya da internetin başına geçip tek tek nöbetçi eczaneleri aramayacaksınız. Tek yapmanız gereken Yandex Navigasyon’un “Kategoriler” bölümüne eklenen Nöbetçi Eczaneler ikonuna tıklamak ya da aramaya nöbetçi eczane yazarak bulunduğunuz yere en yakın nöbetçi eczaneye rota oluşturmak. Sağlıklı günler dileriz.